Develi Gündem Haberleri

Bahar Büyükşehirle Güzel

BAHAR, BÜYÜKŞEHİR’LE GÜZEL

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’nin güzelliğine güzellik katan çalışmalarına devam ediyor. Sonbaharda dikilen lale ile diğer çiçek türlerinin açmaya başlaması ve ilkbaharda yeni çiçeklerin dikilmesiyle Kayseri adeta çiçek bahçesine dönüştü.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Ağaçlandırma Daire Başkanlığı tarafından sonbaharda Kayseri’nin farklı noktalarına dikilen 1 milyon 330 bin adet bitki soğanı (lale, nergis, sümbül, üzüm sümbülü ve süs soğanı) çiçeklenmeye başladı. Baharla birlikte açmaya başlayan çiçeklere ilave olarak yeni çiçeklerin dikimi de yapılıyor.

1 milyon 755 bin adet mevsimlik çiçekten 260 bin menekşe ve çuha Cumhuriyet Meydanı, Kayseri Lisesi ve önü, Sümer Parkı, Emirgan Parkı, Havaalanı güzergahı, Aşık Veysel Bulvarı gibi bölgelerde dikiliyor. 1 milyon 495 bin adet petunya, kadife, sardunya, vapur, ipek gibi yazlık çiçekler ise nisan ayı itibari ile Kayserinin tüm park ve orta refüjlerine dikilecek.

Çiçeklerle Kayseri’nin güzelliğine güzellik katan Büyükşehir Belediyesi, bazı bölgelerde yeni konseptler de uyguluyor. Bazı kavşaklara konulan çiçekli bisikletler ve havaalanı yolundaki şelaleli çiçekler görenlerin ilgi ve beğenisini topluyor.

21 Mart 2018 - 20:48 'de eklendi ve 483 kez görüntülendi.
Milli Eğitim Müdürü Ekinci Kadın Personellerin Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı Milli Eğitim Müdürü Ekinci Kadın Personellerin Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı
Memursen Genel Başkanı Ali Yalçın Kayseri Teşkilat Buluşması Toplantısına Katıldı Memursen Genel Başkanı Ali Yalçın Kayseri Teşkilat Buluşması Toplantısına Katıldı
Talas’da Müşerref- Ismail Yapıcı Camiisi açıldı. Talas’da Müşerref- Ismail Yapıcı Camiisi açıldı.
Develi’de lale devri Develi’de lale devri
Sağlık İçin Büyükşehir Var Sağlık İçin Büyükşehir Var
Kayseri’de Ambulans Otomobille Çarpıştı Kayseri’de Ambulans Otomobille Çarpıştı
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA