Develi Gündem Haberleri

Aşık Seyrani Şiir, Kompozisyon ve Resim Yarışması İçin Komisyon Toplantısı Yapıldı

Develi Belediye Başkanlığı tarafından 02-03-04 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılacak olan 36. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Âşık Seyrani ile ilgili Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışması düzenlenecek. Orta ve Lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan yarışma için komisyon üyeleri bir araya geldi. Komisyonda yer alan üyeler; Develi Belediye Başkan yardımcısı Abdullah İslamoğlu, Emekli Öğretim […]

Aşık Seyrani Şiir, Kompozisyon ve Resim Yarışması İçin Komisyon Toplantısı Yapıldı
25 Mart 2018 - 16:59 'de eklendi.

Develi Belediye Başkanlığı tarafından 02-03-04 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılacak olan 36. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Âşık Seyrani ile ilgili Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışması düzenlenecek.


Orta ve Lise öğrencilerine yönelik düzenlenecek olan yarışma için komisyon üyeleri bir araya geldi. Komisyonda yer alan üyeler; Develi Belediye Başkan yardımcısı Abdullah İslamoğlu, Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Atik, Emekli Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kadir Özdamarlar, Halk Aşığı, Yazar ve Ressam Alaattin OBEN, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Yavuz BERBER, Türkçe Öğretmeni Remziye BAŞER, Resim Öğretmeni Mustafa KOÇ ve Develi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür vekili Ali ORHAN katıldı.
Komisyon üyeleri düzenlenecek yarışma ve şartnamesi ile ilgili istişare ettiler. Yarışma 3 kategoride olup, Aşık Seyrani ile ilgili Şiir, Kompozisyon ve Resim dallarında yapılacaktır. Yarışma başvuruları 26 Mart 2018 tarihinde başlayacak olup, 18 Mayıs tarihinde başvuru sona erecektir. Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecektir. Komisyon daha sonra Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı ziyaret etti.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “02-03-04 Ağustos 2018 tarihlerinde yapılacak olan 36. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Âşık Seyrani ile ilgili Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışması düzenlenmesine karar verdik. Yarışmamızın amacı; Öğrencilere yönelik Türkçenin doğru ve etkili kullanılmasını sağlamak, şiir, kompozisyon ve resim aracılığı ile Âşık Seyraniyi geleceğimiz olan öğrencilerimize tanıtmak ve öğrencilerin duygu ve düşüncelerini dile getirmesine fırsat vermektir. Bu doğrultuda yapılacak olan yarışmamıza Develi genelindeki bütün öğrencilerin katılmalarını bekliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER