Develi Gündem Haberleri

Bahar Büyükşehirle Güzel

BAHAR, BÜYÜKŞEHİR’LE GÜZEL

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’nin güzelliğine güzellik katan çalışmalarına devam ediyor. Sonbaharda dikilen lale ile diğer çiçek türlerinin açmaya başlaması ve ilkbaharda yeni çiçeklerin dikilmesiyle Kayseri adeta çiçek bahçesine dönüştü.

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe Ağaçlandırma Daire Başkanlığı tarafından sonbaharda Kayseri’nin farklı noktalarına dikilen 1 milyon 330 bin adet bitki soğanı (lale, nergis, sümbül, üzüm sümbülü ve süs soğanı) çiçeklenmeye başladı. Baharla birlikte açmaya başlayan çiçeklere ilave olarak yeni çiçeklerin dikimi de yapılıyor.

1 milyon 755 bin adet mevsimlik çiçekten 260 bin menekşe ve çuha Cumhuriyet Meydanı, Kayseri Lisesi ve önü, Sümer Parkı, Emirgan Parkı, Havaalanı güzergahı, Aşık Veysel Bulvarı gibi bölgelerde dikiliyor. 1 milyon 495 bin adet petunya, kadife, sardunya, vapur, ipek gibi yazlık çiçekler ise nisan ayı itibari ile Kayserinin tüm park ve orta refüjlerine dikilecek.

Çiçeklerle Kayseri’nin güzelliğine güzellik katan Büyükşehir Belediyesi, bazı bölgelerde yeni konseptler de uyguluyor. Bazı kavşaklara konulan çiçekli bisikletler ve havaalanı yolundaki şelaleli çiçekler görenlerin ilgi ve beğenisini topluyor.

21 Mart 2018 - 20:48 'de eklendi ve 583 kez görüntülendi.
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Veli Altınkaya vefat etti. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya vefat etti.
Nisan Ayında Kayseri’ye Kar Yağdı Nisan Ayında Kayseri’ye Kar Yağdı
Engelli Vatandaşlara Engelli Aracı Verildi. Engelli Vatandaşlara Engelli Aracı Verildi.
Aspir Tohumu %75 Hibe Desteği İle Üreticilere Verilecek.. Aspir Tohumu %75 Hibe Desteği İle Üreticilere Verilecek..
KIRMIZI ÇİZGİ’ İLE YAYALARA GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ VERDİ KIRMIZI ÇİZGİ’ İLE YAYALARA GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ VERDİ
Benim Adım Su Benim Adım Su
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA