Develi Gündem Haberleri

Bakan Özhaseki: “Türkiye vicdanların sesidir

Bakan Özhaseki: “Türkiye vicdanların sesidir” Muhammed Kısır KAYSERİ (İHA) – Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı bir etkinlikte, Türkiye’nin vicdanların sesi olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi. Kadir Has Kongre Merkezi Konferans Salonunda Kafkas Kültür Derneği’nin 50. Yıl Nostalji gecesinde katılan Mehmet Özhaseki, 40 yıldır PKK gibi bir belanın eştikleri çukurlara gömüldüklerini ve […]

Bakan Özhaseki: “Türkiye vicdanların sesidir
18 Şubat 2018 - 22:53 'de eklendi.

Bakan Özhaseki: “Türkiye vicdanların sesidir”

Bakan Özhaseki:Türkiye vicdanların sesidir

Bakan Özhaseki:Türkiye vicdanların sesidir

Muhammed Kısır
KAYSERİ (İHA) – Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı bir etkinlikte, Türkiye’nin vicdanların sesi olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi.
Kadir Has Kongre Merkezi Konferans Salonunda Kafkas Kültür Derneği’nin 50. Yıl Nostalji gecesinde katılan Mehmet Özhaseki, 40 yıldır PKK gibi bir belanın eştikleri çukurlara gömüldüklerini ve vatanı bölmek isteyenlere en büyük dersin verildiğini söyledi.
Bakan Özhaseki, “Bizim gözümüze uyku girmiyor. Son dönemde yaşanan olaylardan sonra şu olan bitene hepimiz şahit olduk. Bunları gördükten sonra hepimizin teyakkuz da olması icap ediyor. Son 3 yıl içerisinde PKK gibi bir belayı hamd olsun bitirdik” diyerek şunları söyledi:
“Akıllarında bir hak arama mücadelesi vardı. Sonradan da gördük ki ne hak araması bir başka ülkenin kucağına oturmuşlar. Onlardan aldıkları silahlar ile kendi içimizde kendimizi vurmaya bu vatanı parçalamaya giderek yollarına devam ediyorlardı. Son dönemde çukurlar kazarak, paçavralarını bayrak diye çekerek sonrada bize yutturmak için özyönetim ilan ederek ortaya çıktılar. Çok şükür askerlerimiz, polislerimiz, güvenlik güçlerimiz bu konuda şehadeti göze alarak bu vatanı bölmek isteyenlere en büyük dersi verdiler. O eştikleri çukurlara gömdüler ve bitirdiler. Oradaki yapılanmadan sorumlu bir kardeşiniz olarak neredeyse her hafta oralara giderek orada ki yaraları sarma adına büyük bir çaba içerisindeyiz. Vatandaş onları artık sokaklarda gezdirmiyor.”
Bakan Özhaseki, dışarıdan bir takım güçlerin Türkiye’yi bölmek istediğini ama bu milletin kararlılığı sayesinde o belanın da hakkından gelindiğini belirterek, “Başımızda bir FETÖ belası vardı. İçimiz de bunları bilmeyen yoktur. Çünkü o kadar kibar yaklaşıyorlardı ki hepimiz bunlar ne iyi adamlar demek zorunda kalıyorduk. Hizmet veriyoruz diyorlardı. Güya Türkiye’ye dost insanlar yetiştiriyorlardı. Hepimizden gelip çocuklarımızı istiyorlar, zenginlerimizden de para istiyorlardı. Nihayet bir gün geldi o gece yüzlerini hep birlikte gördük. O bilgilerden anladık ki bunların hiçbir kutsalı yok. Dışarıdaki şizofren yapıyla birlikte, Türkiye üzerinde emperyalist hedefleri belli olan bir ülkenin kucağında onlar ne derse onları yapacak kadar saçma şarlatanlardan ibaretmiş. Bizim inandığımız din doğruluk ve hak yememe dinidir. Gördük ki bu gurubun içerisinde imtihan sorularını bile çalıp bütün çocukların istikbali ile oynuyorlar. Bir başkasının iftiraları ile önünü kesip kendi adamlarını öne koyabilmek için olmadık tezgahlar yapıyorlar. Yukarıdan birisi emir verdiğinde masum insanlara kurşun sıkacak kadar adi, karaktersiz insanlardır. Bu millet bunun da hakkından geldi” ifadelerini kullandı.
“Allah bizi vatansız bırakmasın”
Türkiye’nin vicdanların sesi olduğunu vurgulayan Bakan Özhaseki, batının ise bu duruma karşı tel örgüler çektiğini ifade ederek “Şu zalim dünya da emin olun Türkiye bir vicdani mesafesindedir. Dışarıda birisi ağlıyorsa emin olun bizimde içimiz yanıyor. Filistin’de bir çocuk ağlıyorsa bir zulüm varsa orada emin olun bizi rahatsız ediyor. Boşnaklar sıkıntıdaysa biz ondan rahatsız oluyoruz. Bakın Suriyeliler 3,5 milyona yakın kardeşiniz buraya geldi. Allah bizi vatansız bırakmasın. Gidecek bir yerimiz de yok. Oradan kaçmış insanlara kucak açmak insanlık görevimizdir. Batı ise tel örgüler çekiyor. Gazeteciler ise giden birine çelme atıyor. Fransa’da bir belediye mültecilere su verenlere ceza verme kanunu getirdi. Türkiye olarak bizler bu kör dünyanın vicdani mesafesindeyiz” diye konuştu.
Etkinliğe Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Hülya Nergis Atçı, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
(AÖ-Y)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER