Develi Gündem Haberleri

BiR ÖLÜR BiN DiRiLiRiZ

Merkez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören bin öğrenci Çanakkale zaferinin 103’üncü yıldönümü münasebetiyle ile Cumhuriyet Meydanı’nda bayrak figürü oluşturdu


Kartal Şehitliğinde başladı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda öğrenciler, tarihte ve bugün varlığını sürdürmüş olan 16 Türk devletinin bayrağı ile Cumhuriyet Meydanı’na kadar “bir ölür bin diriliriz” sloganı eşliğinde yürüdü.

Cumhuriyet Meydanında, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda bin öğrenci giydikleri kırmızı ve beyaz şapkalarla bayrak koreografisi yaptı. Öğrenciler daha sonra Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı eşliğinde marş söyledi.


Programın sonunda basın açıklaması yapan Vali Kamçı, “Onlar yarınımızı, istikbalimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz. Onlar Çanakkale ruhuyla, 15 Temmuz ruhuyla, Zeytin Dalı ruhuyla hareket ediyor. Gençlerimizin o ruha sahip olduğunu görmek bizleri gururlandırıyor. Var olsunlar diyoruz, kendilerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber- Fotoğraf: Tuba Köksal

16 Mart 2018 - 22:58 'de eklendi ve 656 kez görüntülendi.
Nisan Ayında Kayseri’ye Kar Yağdı Nisan Ayında Kayseri’ye Kar Yağdı
Engelli Vatandaşlara Engelli Aracı Verildi. Engelli Vatandaşlara Engelli Aracı Verildi.
KIRMIZI ÇİZGİ’ İLE YAYALARA GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ VERDİ KIRMIZI ÇİZGİ’ İLE YAYALARA GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ VERDİ
Benim Adım Su Benim Adım Su
Sarız’ da Nevruz Bayramı Kutlandı Sarız’ da Nevruz Bayramı Kutlandı
İncesu Atatürk İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Esma ESKİCİ, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’a  ‘Esma’nın Kaleminden Öyküler’ adlı kitabını hediye etti İncesu Atatürk İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Esma ESKİCİ, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU’a ‘Esma’nın Kaleminden Öyküler’ adlı kitabını hediye etti
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA