Develi Gündem Haberleri

Engelli Vatandaşlara Engelli Aracı Verildi.

TOMARZA KAYMAKAMLIĞIN ÖNCÜLÜĞÜNDE 105 TOMARZALI ENGELLİ VATANDAŞA ENGELLİ ARACI VERİLDİ
Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci’nin girişimleri ile Tomarza İlçesinde engelli aracına ihtiyacı olan 105 vatandaşa ücretsiz engelli aracı teslim edildi.
Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci’nin girişimleri ile Hollanda’da bulunan hayırseverlerin destekleri ile Tomarza İlçesine geçtiğimiz aylarda engelli aracı gönderilmesi kararlaştırılmıştı.
55 Akülü ve 50 Manuel araçtan oluşan engelli araçları 5 Nisan Pazartesi Günü akşam saatlerine doğru Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf personeli tarafından teslim alındı.
6 Nisan Salı Günü Saat 14:00’da Tomarza Kadın ve Gençlik Merkezi önünde küçük çaplı bir program düzenlenerek engelli araca ihtiyacı olan vatandaşlara araçları tek tek teslimatı gerçekleşti.
Programa; Tomarza Kaymakamı Emre Cebeci, Tomarza Belediye Başkanı Davut Şahin, Hollanda İHH Sorumlusu Ayhan Aslantaş, Tomarza Ak Parti İlçe Başkanı Erhan Şahin ve Tomarzalı Vatandaşlar katıldı.
Daha önceden Tomarza Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf tarafından belirlenen engelli vatandaşların araçları teslimatı gerçekleşti.
Konu hakkında açıklama yapan Tomarza Kaymakamı Emre Cececi ise sizlerden bildiği gibi geçtiğimiz aylarda Hollanda’da faaliyetlerini yürüten İHH ile irtibata geçerek engelli araca ihtiyacımız olduğunu dile getirmiştik. İHH, bizlerden engelli vatandaşların engelli olduğuna dair Sağlık Kurulu Raporu istemişlerdi. Bizlerden istenen tüm evrakları en kısa zamanda kendilerine ulaştırdık. 55 tane akülü ve 50 tane manuel olmak üzere toplamda 105 adet engelli aracı dün itibari ile teslimatını yaptık ve akabinde bu gün ise engelli araçlarını Tomarzalı vatandaşlara teslimatını gerçekleştirdik. Sizlerin aracılığı ile birkez daha İHH başta olmak üzere tüm hayırseverlerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Tomarzalı engelli kardeşlerimiz ise araçlarını gülegüle kullansınlar dedi.
Akülü araçlarına kavuşan Engelli Tomarzalılar ise Tomarza Kaymakamı Sayın Emre Cebeci başta olmak üzere emekleri geçen herkese teşekkür ederiz …dediler.

06 Nisan 2021 - 21:16 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.
Etiketler :
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı  Veli Altınkaya vefat etti. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya vefat etti.
Nisan Ayında Kayseri’ye Kar Yağdı Nisan Ayında Kayseri’ye Kar Yağdı
Sosyal Alandan Uzaklaş, Pandemide Kitap En Iyi Arkadaş Sosyal Alandan Uzaklaş, Pandemide Kitap En Iyi Arkadaş
Aspir Tohumu %75 Hibe Desteği İle Üreticilere Verilecek.. Aspir Tohumu %75 Hibe Desteği İle Üreticilere Verilecek..
Sosyal Alandan Uzaklaş, Pandemide Kitap En İyi Arkadaş Sosyal Alandan Uzaklaş, Pandemide Kitap En İyi Arkadaş
Develi Büyük Birlik Partisi İlçe Teşkilatı Develi’ yi Yeşillendirme Seferberliği Başlattı. Develi Büyük Birlik Partisi İlçe Teşkilatı Develi’ yi Yeşillendirme Seferberliği Başlattı.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA