Develi Gündem Haberleri

Kitap Büyükşehirden Okumak Kayseriden

KİTAP BÜYÜKŞEHİR’DEN OKUMAK KAYSERİ’DEN Büyükşehir Belediyesi 54. Kütüphane Haftası’nda Kayseri’deki okuma alışkanlığını artırmak için bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor ve bu etkinliklere katılanlara kitaplar dağıtılıyor. Bu kez Büyükşehir Belediyesi Parkı’nda “Kitap Bizden Okumak Sizden” adı altında bir etkinlik gerçekleştirildi ve yüzlerce kişiye kitap dağıtılarak hep birlikte kitap okundu. Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı. […]

Kitap Büyükşehirden Okumak Kayseriden
29 Mart 2018 - 22:25 'de eklendi.

KİTAP BÜYÜKŞEHİR’DEN OKUMAK KAYSERİ’DEN

Büyükşehir Belediyesi 54. Kütüphane Haftası’nda Kayseri’deki okuma alışkanlığını artırmak için bir dizi etkinlik gerçekleştiriyor ve bu etkinliklere katılanlara kitaplar dağıtılıyor.

Bu kez Büyükşehir Belediyesi Parkı’nda “Kitap Bizden Okumak Sizden” adı altında bir etkinlik gerçekleştirildi ve yüzlerce kişiye kitap dağıtılarak hep birlikte kitap okundu. Etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.

Büyükşehir Belediyesi yanındaki park alanına minderler serildi, farklı yazarlara ait, farklı yaş gruplarına hitap eden kitaplar getirildi ve Kütüphaneler Haftası’nın ruhuna uygun bir şekilde okumayı teşvik eden etkinlik yapıldı. “Kitap Bizden, Okumak Sizden” adı altındaki etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.

Etkinlik alanındaki özellikle çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Mustafa Çelik, en çok kitap okuyan çocuklara ‘Kitap Kurdu Belgesi’ büyüklere ise “Kitap Okuma Belgesi” verdi ve kitap hediye etti. Etkinlikte sadece en çok kitap okuyanlara değil katılan herkese kitaplar verildi. Okula gitmeyen miniklere boyama kalemi ve boyama kitabı, çocuklara hikaye kitabı, büyüklere ise farklı yazarlardan kitaplar dağıtıldı. Etkinliğe katılanlara çeşitli ikramda da bulunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, kitapların dağıtılmasının ardından park alanında oturarak, kitaplarını okuyan ya da boyama yapan çocuklarla yakından ilgilendi ve onlarla birlikte boyama yaptı. Başkan Çelik, park alanında ayrıca kitabın ne denli önemli olduğunu anlatan dövizler taşıyan çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Büyükşehir Belediye Parkı’nda yapılan etkinliğin ardından Merkez Kütüphanesi’ne geçen Başkan Mustafa Çelik, kütüphanede çalışan gençlere kolaylıklar dileyerek tek tek tatlı ikram etti ve etkinlik kapsamında kütüphanedeki gençlere çayların da ücretsiz olacağını dile getirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER