Develi Gündem Haberleri

MEB Müşteşarı Yusuf Tekinden Açıklamalar

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, dün haberlerde yer alan ’15 Temmuzda açığa alınan ve öldükten sonra göreve iade ediliği iddia edilen öğretmen’ le ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Müsteşar Tekin’in açıklamaları: 1. Dün yazdığım sıralı tweetlerde kullandığım “suçsuz bulunmamıştır” ifadesi ile ilgili küçük bir açıklama yapmak istiyorum. Çünkü dostum Akif Beki dahil olmak üzere bir çok kişi […]

MEB Müşteşarı Yusuf Tekinden Açıklamalar
01 Mart 2018 - 19:49 'de eklendi.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, dün haberlerde yer alan ’15 Temmuzda açığa alınan ve öldükten sonra göreve iade ediliği iddia edilen öğretmen’ le ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Müsteşar Tekin’in açıklamaları:

1. Dün yazdığım sıralı tweetlerde kullandığım “suçsuz bulunmamıştır” ifadesi ile ilgili küçük bir açıklama yapmak istiyorum. Çünkü dostum Akif Beki dahil olmak üzere bir çok kişi yanlış anladı.

2. Malum olduğu üzere ben yargı ya da güvenlik bürokratı değilim. Dolayısıyla kullandığım “suçsuz bulunmamıştır” ifadesi aynı sıralı tweetlerde belirttiğim üzere DMK’ya göre işlem yapan bir yönetici ifadesidir.

3. Daha açık ifade etmek gerekirse kastettiğim şey ilgili öğretmen hakkında Bakanlığımız tarafından yapılan “açığa alma uygulaması” disiplin hukuku açısındadır.

4. Ben de bu açıdan ilgili kişinin suçsuz olmadığını ifade etmiştim. İlgili kişi hakkında FETÖ irtibatına dair Bakanlığımızda yeterince hukuki referans mevcuttur. Dolayısıyla kullandığım ifade tamamen bu duruma matuftur. Yargılama sürecine ilişkin bir değerlendirme değildir.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER