Develi Gündem Haberleri

Mhp Develi ilçe Baskani Kabak TBMM ye yaptigi ziyarette Develi nin eksiklerini dile getirdi

Ankara Ziyaretinde Dilegetirdi Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Ali Kabak’ın geçen hafta Ankara’ya giderek, Parti Genel Merkezine ve TBMM’ye yaptığı ziyaret sırasında ilçemizin önemli sorunlarından birini dile getirdi.   İlçemizin  yeni mahalle statüsüne kavuşan Yenice, Çukuryurt, Beşkardeş (köyleri) mahallelerinin baraj suları altında kalması sonrası tarlalarına ulaşmak isteyen mahalle sakinleri bölgede bir köprü yapılmaması nedeniyle 2 […]

Mhp Develi ilçe Baskani Kabak TBMM ye yaptigi ziyarette Develi nin eksiklerini dile getirdi
27 Şubat 2018 - 18:44 'de eklendi.
Ankara Ziyaretinde Dilegetirdi

Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanı Ali Kabak’ın geçen hafta Ankara’ya giderek, Parti Genel Merkezine ve TBMM’ye yaptığı ziyaret sırasında ilçemizin önemli sorunlarından birini dile getirdi.

 
İlçemizin  yeni mahalle statüsüne kavuşan Yenice, Çukuryurt, Beşkardeş (köyleri) mahallelerinin baraj suları altında kalması sonrası tarlalarına ulaşmak isteyen mahalle sakinleri bölgede bir köprü yapılmaması nedeniyle 2 kilometrelik bir yolu  30 km.  gidiş 30 km. de dönüş olmak üzere yaklaşık 60 kilometrelik bir yol kat ederek ulaştıklarını dile getirmesi sonrası bu sorun  MHP İstanbul Milletvekillerinden Prof. Dr. Edip Semih Yalçın tarafından Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere bir soru önergesi olarak  Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verildi.
27 Şubat Salı günü verilen soru önergesinde :
1- Gümüşören Barajı altında kalan köprü ve yolların yerine yeni köprü ve yollar yapma hususunda çalışmalarınız var mıdır ? Varsa bunlar hangi aşamadadır ? 
2- Gümüşören Barajı altında kalan yol ve köprü, civardaki kaç köyün bağlantı yolu konumundaydı ? Bu durumdan kaç köy mağdur olmuştur ? 
3- Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmalarına neden olan ulaşım sıkıntılarının giderilmesi taleplerini karşılamayı düşünüyor musunuz ? 
Şeklinde 3 soruya Bakandan cevap verilmesi talepinde bulundu.
Konuyla ilgili olarak MHP İlçe Başkanı Ali Kabak, ilçemizin sorunlarını yakından takip ediyoruz.  Baraj nedeniyle ciddi bir mağduriyet yaşayan   hemşehrilerimizin sorunlarını da Meclis çatısı altında Bakanlığa iletmiş bulunuyoruz. Verilecek cevabı da hemşehrilerimizle paylaşacağız,  açıklamasında bulundu.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER