Develi Gündem Haberleri

14 yaşımda bir lise öğrencisiyken başladım bu mücadeleye. Lisenin duvar gazetesini ben çıkarırdım.Evet köyüme gidip gelirken 5,5 km.’lik yolu, hergün gidip gelirken kendi kendimle muhasebe yapardım.Tarihi çok sevdiğim için, çok kitap okuduğum için biliyordum derdim ki;”Neden cihan devleti olmuş bu milletin en gürbüz çocuklarını alıpta avrupaya işçi olarak götürüyorlar. Almanya, Japonya taş taş üstünde kalmamışken, otuz otuzbeş yılda kendisini toparlamış, bizden işçi götürüyorda, benim Anadolu insanım hala neden bir lokma ekmeğe muhtaç halde yaşıyordu”. İşte o dönemde bazı dergilerde yazım çıktığında babam bana dedi ki:”Oğlum sen dünyaylamı uğraşacaksın, şu yaşında ne işin var bunlarla?”Dışarda -ikiyüz elli bin- iki yüz elli milyon esir Türk var yazmısşın doğru mu dedi?”. Evet doğru baba dedim. -Nerde bunlar? -Sınırlarımızın Ötesinde. İyide dedi, Bunlarla siz bu yaşta nasıl uğraşacaksınız? Dedim ki: Bakın, gömleğin birinci düğmasi yanlış iliklenirse, hepsini çözmek zorunda kalırsınız. Onun için önemli olan birinci düğmayi doğru iliklemektir. İşte siyasette, ülke meseleleride birinci düğme gibidir. O doğru iliklenirse hepsi düzgün gider.

Hayallerimiz vardı hepimizin, neydi o hayallerimiz: Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruyarak, ecdadımızın bize emanet ettiği bu topraklar üzerinde, vatan toprağı üzerinde doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi, karadenizliside, akdenizliside hepimiz ezanımızla, bayrağımızla, özgür yaşamayı sağlamak, aramızdaki her türlü fitneyi fesadı ortadan kaldırmaktı. Ve neticede emek veren emeğini alsın, çalışan karşılığını bulsun, Üretenin ürettiğinin karşılığı verilsin, nimet kullananlar külfete de katlansın, külfete katlanananlar biraz da nimete ulaşabilsinler. HEP ŞEHİT OLUNCA ALKIŞLANAN SONRA UNUTULAN ANADOLU İNSANI da devletin kapısında adam muhamelesi görsün.

Türkiye kavgalar gördü, Türkiye darbeler yaşadı. Türkiye’de mafyalar, çeteler, dönemleri oldu. Ve bütün bu süreç içinde en ağır bedelleri biz ödedik, en ağırlarını ödedik. Bende bir çok arkadaşım gibi 10 yıla yakın ceza evinde kaldım.5,5 yılı hücrede geçti. Günlerce gözümüz açılmadan ceryana verilip, işkence gördük. Sonuçta dediler ki bize sizin hiç suçunuz yokmuş, çıkın dediler. Birgün bile ceza almadım ben. Ne kaderime küstüm, ne devlete küstüm. Çünkü inanmak, iman etmek varsa birşeye, bedel neyse onada katlanıp ‘Yarabbi kahrında hoş lütfunda hoş’ dedik.

Efendimiz buyurmuyor mu:”Ayrılıkta azap birlikte hayır var”. İşte bizde birlik olalım dedik. Kimin birliği. Benim partimdekilerin birliği değil, olsa ne yazar. Ülkücülerin birliği değil, olsa yetmez. Ben doğulusu, batılısı, Kürdü, Türkmeni, Alevisi, Sünnisi bu mübarek toprakta ezan sesiyle ve albayrağın altında bir olsun istiyorum, beraber mutlu olalım diyorum, birlikte mutlu olalım diyorum. Yeter mi? İşte lise yıllarında özlemini duyduğunuz Türk dünyasıyla birleşsek diyorum. İslam coğrafyasıyla beraber olsak diyorum. İşte onun içinde benim kızıl elmam ve hayalim avrupa birliği değil, benim kızıl elmam ve hayalim büyük orta doğu projesi felan değil, ne amerikanın ne israilin gölgesinde bür Türkiye değil, benim hayalim Türk-İslam Medeniyeti, Türk-islam Birliği olsun dedim. İşte bu hayallerle bu yollardayız.

Ben hangi iktidar olursa olsun, doğrusu doğru derim, yanlışının karşısında dururum. Düşmanım olsa iyi şeyler yaptığı zaman bunu doğru yaptı diyecek kadar yürekliyimdir bu konuda. Hiçbir kompleksimiz yok. Ama yanlış yapınca da karşısına çıkarım. İşte bundan dolayıdır ki Muhsin yazıcıoğlu her siyasi dönemde vardır. Tek başımayım. Ama özgür ağırlığımızla biz bir grup kadar mecliste ağırlığımız vardır.

Toprağı saksıda, köylüyü sinemada, çileyi edebiyat kitaplarında okumadım. İçinde yaşadım, İçinde geldim. Sizinle beraber olacak, sizinle çözeceğiz.

İnsanların doğduğu yerde karnı doyarak, babasının dedesinin toprağında üreterek, o toprakta çoluk çoçuğu ile mutlu yaşayarak, çoçuklarına iyi bir gelecek hayal ederek ,var olmasını, yaşamasını, toprağında kalmasını istiyoruz biz.

25 Mart 2018 - 11:29 'de eklendi.

Muhsin Yazıcıoğlu -Allah Rahmet eylesin

14 yaşımda bir lise öğrencisiyken başladım bu mücadeleye. Lisenin duvar gazetesini ben çıkarırdım.Evet köyüme gidip gelirken 5,5 km.’lik yolu, hergün gidip gelirken kendi kendimle muhasebe yapardım.Tarihi çok sevdiğim için, çok kitap okuduğum için biliyordum derdim ki;”Neden cihan devleti olmuş bu milletin en gürbüz çocuklarını alıpta avrupaya işçi olarak götürüyorlar. Almanya, Japonya taş taş üstünde kalmamışken, […]

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.