Develi Gündem Haberleri

Türkler arasında baharın gelişi sembolü olarak kutlanan Nevruz, kültür bakımından Ecdadımızın yayılmış olduğu geniş bir alanda tarihin karanlık dönemlerinden itibaren kutlanmış ve hâlen de kutlanmaktadır.

Nevruz, bu coğrafyadaki insanları birbirine kenetleyen, birlik ve beraberliği pekiştiren bir gündür.

Nevruz bayramı, toprağa, insana ve tabiat varlıklarına karşı duyulan bir sevginin bayramıdır.

Bu sevgiyle ortaya çıkan bu âdetler, atasözleri, nameler, türküler, şenlikler ve halk oyunları atalarımızın dünya görüşünü, doğa ve insan sevgilerini yansıtmaktadır.

İlçede Nevruz Bayramı, İlçe Mili Eğitim Müdürlüğüne bağlı Sarız Çok Programlı Anadolu Lisesinin hazırlayıp, sunduğu programla kutlandı.Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan TAHTAOĞLU, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. 

KAYSERİ SARIZ NEVRUZ BAYRAMI ETKİNLİKLERİ
23 Mart 2021 - 9:17 'de eklendi.

Sarız’ da Nevruz Bayramı Kutlandı

Türkler arasında baharın gelişi sembolü olarak kutlanan Nevruz, kültür bakımından Ecdadımızın yayılmış olduğu geniş bir alanda tarihin karanlık dönemlerinden itibaren kutlanmış ve hâlen de kutlanmaktadır. Nevruz, bu coğrafyadaki insanları birbirine kenetleyen, birlik ve beraberliği pekiştiren bir gündür. Nevruz bayramı, toprağa, insana ve tabiat varlıklarına karşı duyulan bir sevginin bayramıdır. Bu sevgiyle ortaya çıkan bu âdetler, […]

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.