Develi Gündem Haberleri

YAHYALI’DA ELLER “MEHMETÇİĞE DUA İÇİN” SEMAYA KALKTI

Yahyalı Belediyesi, Afrin’ de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtına manevi destekte bulunmak ve şehitlerimizi rahmetle anmak için “ Kuran Ziyafeti ve Mehmetçiğe Dua Gecesi” isimli bir program düzenledi. Yahyalı Kadın ve Gençlik Merkezinde düzenlenen programa AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, […]

YAHYALI’DA ELLER “MEHMETÇİĞE DUA İÇİN” SEMAYA KALKTI
03 Mart 2018 - 21:56 'de eklendi.

Yahyalı Belediyesi, Afrin’ de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtına manevi destekte bulunmak ve şehitlerimizi rahmetle anmak için “ Kuran Ziyafeti ve Mehmetçiğe Dua Gecesi” isimli bir program düzenledi.

Yahyalı Kadın ve Gençlik Merkezinde düzenlenen programa AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Yahyalı AK Parti İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu, Yahyalı İlçe Müftüsü Dursun Sarı, Develi İlçe Müftüsü Zekeriya Koçak ve vatandaşlar katıldı.
Halkın yoğun ilgi gösterdiği programda selamla konuşması yapan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, salonu doldurarak Mehmetçiğe dua için bir araya gelen Yahyalı Halkına teşekkür etti. Türk Milletinin asla diz çökmeyeceğini, gölgesinde yaşadıkları bayrak altında seve seve öleceklerini belirten Başkan Esat Öztürk, konuşmasında şunları söyledi. Başkan Öztürk; “Zeytin Dalı Operasyonunda teröristlere göz açtırmayarak tarih yazan Mehmetçiklerimize güzel karilerle, güzel dinleyenleri buluşturarak, okunan onlarca hatim ve binlerce fetih suresinin duasını yapmak üzere bir aradayız. Türk Milleti olarak bu toprakları kanımızla yoğurarak, vatan haline getirdik. Gölgesinde doğduğumuz bayrağın altında ölmek, bizim için şereflerin en büyüğüdür. Milletimizi bölemeyeceksiniz, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, bu halka boyunduruk vuramayacaksınız, bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizleri döndüremeyeceksiniz. Tek Millet, Tek Bayrak Tek Devlet, Tek Vatan, hedefimizden vazgeçiremeyeceksiniz.” diye konuştu.
Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu ise konuşmasında “Yahyalı’da böylesine manevi bir atmosferi yaşamak için bizleri bir araya getiren Yahyalı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi. Konuşmasında Afrin’ de yapılan Zeytin Dalı Operasyonu’na değinen Milletvekili Sami Dedeoğlu; “ Ben geçen ayın 20’sinde ilde nöbetçiydim. O akşam Sayın Cumhurbaşkanımız Afrin’ de “ Zeytin Dalı” operasyonunu başlattı. Bu operasyon sıradan bir operasyon değildir. Bu operasyonu o gün Cumhurbaşkanımız başlatmamış olsaydı, bütün hazırlıklarını yapmışlar, Mayıs ayında bize saldıracaklardı. Yaptıkları hazırlıklar 3-5 günlük bir hazırlık değil, 2 senedir hazırlanıyorlardı. Cenab-ı Allah’ın lütfuyla, Cumhurbaşkanımız nasıl 15 Temmuz’da onların oyununu bozduysa, şimdi de oyunlarını bozdu. Bizlerin hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Afrin’ den atılan roketler nedeniyle şehitlerimiz var, gazilerimiz var. Camide ibadet eden kardeşlerimizin, 17 yaşındaki kız kardeşimizin ne suçu var. Bizim sınır güvenliğimizin olabilmesi için, Afrin’ de son terörist bitene kadar bu harekât devam edecek.” şeklinde konuştu.
Kuran Ziyafeti ve Mehmetçiğe Dua Gecesine konuşmacı olarak katılan Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven’de konuşmasında “Şehitlik” ve “Cihad” konuları üzerinde durdu. Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven; “ Rabbimiz “Allah yolunda canlarını seve seve feda edenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler. Ve Rablerinin katında rızıklandırılmaktadır.” buyuruyor. Bizler şehitlerine üzülen değil, şehitleri ile onur duyan ve şehit olamadığımız için üzülen bir toplumuz. Çünkü şehite üzünülmez. O, Rabbinin rahmeti ile karşı karşıya geldi. Ona mazhar oldu. Asıl üzülmesi gereken bizleriz. Acaba Cenneti kazanabilecek miyiz? Yüce Mevla bizlere inanıcınız uğruna, inancımızı hür bir şekilde yaşadığımız topraklarda yaşama uğruna, canlarımız ve mallarımızla “Cihad” etmeyi, savaşmayı emrediyor. Vatanını, milletini ve memleketini ve bundan da öte dinini, inancını, Rabbini, Peygamberini seven bir millet olarak, gücümüz yettiği ölçüde İslam düşmanlarıyla, vatan ve millet düşmanlarıyla mücadele etmek zorundayız. O sevgililer sevgilisi diyor ki; “Ey İnsanlar! Dillerinizle, ellerinizle ve mallarınızla Allah yolunda Cihad edin.” Emniyet güçlerimiz, askeriyle, polisiyle, sınır ötesinde ve sınır içerisinde var gücüyle terörle mücadele ediyor. Bizler, askerilerimizin elleriyle Cihad ettiklerini görüyoruz. Bizlere düşen ise dilimizle, mallarımızla Cihad etmektir. Şu an burada dilimizle Cihad ediyoruz. Cihad’ı anlatıyoruz. Şuan içimizde askere gidecek ya da askerlik çağı yaklaşmış olan gençlerimiz var. Gençlerimizin içerisinde bulunan şehadet arzusunu, düşmana karşı mücadele etme arzusunu işte bu türlü programlar gerçekleştiriyor. Yine evladını yetiştirirken şehitlik arzusuyla, vatan, millet aşkıyla yetiştirecek olan anneler, bu tür programlarla kendilerine geliyor ve evlatlarını ona göre yetiştiriyorlar.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Tasavvuf Musikisi Sanatçısı Esat Aydoğan ilahileri, Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi, Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma 2010 Dünya Birincisi Ali Tel ve Kocatepe Camii İmam Hatibi, Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma 2014 Dünya Birincisi Hafız Nebî Yaşar, Kuran Tilavetleri insanları mest ettiler.
Gece, ilçede okunan 22 bin fetih ve 25 Hatmi Şerif ve Mehmetçiklerimiz için, Kayseri İl Müftüsü Şahin Güven tarafından yapılan dua ile sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER