Develi Gündem Haberleri

Yapimi Tamamlanan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Binalari hizmete açıldı

Yahyalı’da ve Develi’de yapımı tamamlanan Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü binalarını Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Belediye Başkanlarımız, Kaymakamımız ilçe başkanlarımız, teşkilat mensuplarımız, kurum personellerimiz ve vatandaşlarımız ile birlikte açılışı yapildi. Açılış da konuşan Ak Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoglu “Yahyalı’da ve Develi’de yapımı tamamlanan Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü binalarını Kayseri Valisi Süleyman […]

Yapimi Tamamlanan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Binalari hizmete açıldı
10 Mart 2018 - 10:48 'de eklendi.

Yahyalı’da ve Develi’de yapımı tamamlanan Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü binalarını Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Belediye Başkanlarımız, Kaymakamımız ilçe başkanlarımız, teşkilat mensuplarımız, kurum personellerimiz ve vatandaşlarımız ile birlikte açılışı yapildi.

Açılış da konuşan Ak Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoglu
“Yahyalı’da ve Develi’de yapımı tamamlanan Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü binalarını Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Belediye Başkanlarımız, Kaymakamımız ilçe başkanlarımız, teşkilat mensuplarımız, kurum personellerimiz ve vatandaşlarımız ile birlikte açılışını yaptık. Memleketimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.dedi. hizmet binaları dualarla hizmete açıldı.


Develi ve Yahyalı İlçe Müdürlüklerimiz Yeni Hizmet Binalarına Kavuştu
Develi ve Yahyalı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yeni hizmet binalarının açılış töreni yapıldı. Açılış programına Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Özkan Kayacan, Develi Kaymakamı ve Yahyalı Kaymakam Vekili Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Vali Kamçı, açılış töreninde yaptığı konuşmada, İlçenin gıda, tarım ve hayvancılık hizmetlerini daha iyi koşullarda yerine getirebilmek için 1 milyon 148 bin TL yatırım ile inşa edilen yeni hizmet binasının hizmete açıldığını ifade ederek, yeni hizmet binasının ilçeye ve ilimize hayırlı olmasını diledi. Günümüzün şartlarına uygun olarak birçok özelliği, donanımı ve teknolojiyi ihtiva ettiğini ifade eden Vali Kamçı, “Dünyamızın hızla kirlendiği, verimli tarım alanlarının ve temiz su kaynaklarının giderek azaldığı günümüzde, tarım ve hayvancılık ülkeler için stratejik bir sektör haline gelmiştir. Bu kapsamda ilimizde sağlıklı gıdaların üretimini gerçekleştirmek, çiftçilerimizi bilgilendirilmek ve desteklemek adına, modern hizmet binamızda verilecek hizmetlerin önemli katkısı olacaktır.” dedi.
İl Müdürümüz Özkan KAYACAN açılışlar da yaptığı konuşma da “yaklaşık bir yıl gibi bir süre içerisinde 1.400 metre kare kullanım alanı olan 1 milyon 150 bin liraya mal olan Develi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü binamızı bugün hizmete açıyoruz. Daha önce çok kötü şartlarda çalışan mühendis ve veteriner hekimlerimiz şimdi tüm ihtiyaçlarının karşılana bileceği çiftçimiz geldiği zaman temiz, düzenli, güzel bir ortamda hizmet verebileceği bir hizmet binasına kavuşmanın mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Gerçekten önceki hizmet binamız Develi’ye yakışmıyordu. Tarımsal potansiyeli en yüksek olan ilçemiz Develi. Bu İlçe Müdürlüğü hizmet binasını çiftçilerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. İnşallah burada yapmış olduğumuz çalışmalar ve hizmetlerimiz üreten bir çiftçi ve üreten Develi olacak Her geçen gün gıdanın, güvenilir gıdanın daha kıymetli olduğu bir coğrafya da yaşıyoruz ve bunun sıkıntılarını tüm insanlık hissediyor. Ama tüm dünyaya baktığımızda Türkiye’de ki gıda daha temiz, daha kolay, daha ulaşılabilir durumda. Herkesin imrenerek baktığı Avrupa, Amerika gibi ülkelerde artık topraklar tamamen kirlenmiş durumda. Ülkemizde ise özellikle son yıllarda yapılan çalışmalar ile organik tarım ve iyi tarım uygulamaları ile çok daha temiz ürüne daha ucuz ve daha kolay ulaşabiliyoruz. İlimizde bu çalışmaları yoğun olarak yaptığımız iki ilçemiz Develi ve Yahyalı’yı yeni hizmet binalarına kavuşturuyoruz. 10 ay gibi kısa bir sürede iki hizmet binamızı da çiftçimizin hizmetine sunduk. İnşallah önümüzdeki günlerde Mühendis, Veteriner Hekim ve Gıda Mühendisi arkadaşlarım Yahyalı ve Develi çiftçilerimize güzel hizmetler sunacaklar. Bu hizmet binalarımızın başta elma üreticileri olmak üzere tüm çiftçilerimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Kamçı, Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Özkan Kayacan ve protokol üyeleri yeni hizmet binalarının açılışını yaptı. İl Müdürümüz Özkan KAYACAN ve protokol üyeleri yeni hizmet binalarının açılışını yaptıktan sonra binalar da incelemelerde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER